Zmenšiť textZväčšiť text

Deň detí - 9.6.2012

 09.06.2012

Štôlskym deťom okorenili oslavu ich dňa lietajúce dravce, jazda na koni, prezentácia poslušnosti cvičených psov, či letecké prekvapenie. Štôla sa na jednu sobotu stala strediskom detskej radosti aj pre ratolesti z okolitých obcí. Deň detí si už v tradične neskoršom termíne užili všetci dosýta.

Pre každého rodiča je spokojný smiech svojho potomka medzi rovesníkmi istou satisfakciou. Zhruba päťdesiatka detí sa mala možnosť prezentovať v rôznych súťažných disciplínach a napriek prestávkam spôsobeným dažďom mohli zhliadnuť ukážku cvičených psov a povoziť sa na koni.

Zaujímavé boli vzdušné predstavenia, keď sa o rozruch postaral viacnásobný prelet malého lietadla nad dedinou. Čerešničkou na pomyselnej torte bola ukážka dravých vtákov. Cvičitelia predviedli lov sokola, detí fascinovali širokánske krídla ďalších ich "chovancov", pritom si mohli týchto lovcov prezrieť zblízka i poťažkať a dozvedieť sa viac o love týmto štýlom v histórii i v súčasnosti.

Pod dohľadom dospelých pokračovala tanečná zábava pri hudbe, strieľalo sa zo vzduchovky a trampolína sa tiež rozkladala až vo večerných hodinách. Radi veríme, že aj tie najaktívnejšie deti svoju energiu vyčerpali na samé dno a večer zaslúžene sladko zaspávali.

Pridal: Marián Handzuš Kategória: Poprad - Kultúra, Nedeľa 10 jún 2012