Zmenšiť textZväčšiť text

Deň detí - 13. 6. 2015

 13.06.2015

Oslava tohto ročného Medzinárodného dňa detí sa uskutočnila v našej obci až 13. júna. Možno práve vďaka tomu sa uskutočnila za prekrásneho priam horúceho letného dňa. O desiatej hodine už bolo všetko prichystané vrátane ovocného pohostenia, kde si deti do sýtosti mohli vyberať melón, broskyne, marhule a jabĺčka na osvieženie (v tieni bolo +210 C). Ako prvé v poradí čakalo na deti tradičné maľovanie na tvár, ktoré sa i tohto roku tešilo obľube a dokonca už aj u rodičov. Takto skrášlené deti pokračovali na lukostreľbu do areálu liečebného ústavu. Strieľalo sa do terčov a v niektorých prípadoch sa šípy hľadali aj v neďalekom poraste kríkov a stromov, čo spôsobovalo zúčastneným veľké potešenie. Po tomto športovom výkone na odľahčenie bol pripravený veľký aj malý šmýkací hrad a veľká trampolína na vyskákanie prebytočnej energie. A túto bolo možné vydať aj pri hrách s animátorkami, ktoré pripravili rôzne súťaže. Ďalšia akcia bola zorganizovaná pri rybníčku. Tu bola ukážka výlovu rýb z kade. Samozrejme rybkám sa z vody nechcelo jednak pre teplo a jednak pre oduševnený krik detí. Okrem „rybárov“ si mohli ďalší odvážlivci opäť vyskúšať či nezabudli zlanovanie ponad rybníček. Nezabudli a pribudli aj noví.

Prekvapením bol príchod horských záchranárov s pomocníkom – psíkom záchranárom. Hneď sa stal stredobodom pozornosti a najmä vtedy, keď bolo treba psíka odštartovať pohladením, záujemcov bolo neúrekom. Ukázal deťom vyhľadávanie predmetov, ale aj strateného človeka, ktorého označil brechotom. Tí technickejší si mohli prezrieť vozidlo záchrannej služby a vyliezť až na strechu vozidla.

To ešte nebolo všetko. Na záver prišiel krásny koník, ktorý povozil deti a dokonca aj zopár dospelých. Oslava sa vydarila a keďže bolo všetkého dosť, jedla i sladkostí (kurací hamburger, horalky, čokoládky, tyčinky, cukríky) pre radosť rôzne suveníry ako perá, odznaky, hodinky, nálepky a k tomu džús a kofola, nebolo čo riešiť, len si užiť krásny deň do sýtosti. Aj tak bolo.