Zmenšiť textZväčšiť text

Deň detí - 18.6.2016

 21.06.2016

       Oslava Medzinárodného dňa detí sa konala tohto roku 18. júna so začiatkom o 10,00 hodine pri obecnom úrade. Všetkých privítalo pekné slnečné počasie a pokiaľ sa deti zapisovali  do jednotlivých farebných skupín podľa veku, na druhej strane cesty sa staval veľký nafukovací skákací hrad a šmykľavka. Po ukončení označenia  farebnými pečiatkami sa deti zoradili podľa farebných skupín pred tribúnku, kde ich animátorka Petra Jankovičová za sprievodu rezkej hudby rozcvičila a pripravila tak na rôzne súťaže zamerané na šikovnosť a rýchlosť. Tých menších pri súťažiach sprevádzali rodičia a aj oni boli priamo zapájaní do súťaží. Pri jednotlivých súťažiach deťom pomáhala aj zelená žabka, ktorá im predvádzala ako sa jednotlivé úkony robia a zároveň ich aj posmeľovala.

Súťažilo sa v gúľaní pneumatík, lôpt, prenášaní malých loptičiek do zberných nádob, ktorými boli pneumatiky položené na zem. Deti zdolávali aj prekážkovú dráhu, ktorá pozostávala zo skákania z pníka na pník, preskakovania cez prekážky, behu pomedzi kužele a preliezania  cez tunel. Veselé bolo aj lovenie „rybičiek“ z nafukovacieho bazéna.

Pomedzi súťaže  boli deti pravidelne občerstvované ovocím, ktoré bolo nakrájané na veľkých táckach. Po súťažiach deti obdržali za svoje výkony rôzne drobné darčeky.

Po športových výkonoch sa mohli deti rozhodnúť aj pre maľovanie na tvár, ktoré im urobili skúsené animátorky. Záujemcov bolo dosť a nedali sa zahanbiť ani rodičia.

Uprostred tohto nadšenia prišli zo Strediska údržby Národnej diaľničnej spoločnosti Mengusovce dopravné prostriedky na údržbu ciest. Deti si mohli poprezerať  a vojsť do kabíny vodiča sypača, odhŕňača, nakladača a tiež vysokozdvižnej plošiny. Tá posledne menovaná mala najväčší úspech, pretože deti aj dospelí sa mohli vyviezť vysoko nad bytovky a prezrieť si obec z pohľadu vtákov. Potvrdili to aj dlhé rady v ktorých deti s rodičmi pokojne čakali až na nich príde rad na vyzdvihnutie.

Tradične prišiel aj koník, aby povozil záujemcov po areáli liečebného ústavu. Konečne prišiel rad aj na tombolu, v ktorej sa nečakane objavili veľmi hodnotné ceny. Vyžrebovaní víťazi boli veľmi spokojní a už ich potom netrápila ani horúčava ani hluk. Nezabudlo sa ani na jedlo (kuracie hamburgery, šišky s polevou, koláče) a občerstvenie, ktoré mohli deti vypiť koľko vládali. 

K večeru umorení, ale spokojní oslávenci odchádzali domov, a už sa tešili na ďalšiu oslavu.