Zmenšiť textZväčšiť text

Superpohár Kúty - 14.10.2017

 16.10.2017

Vrchol hasičskej sezóny na Slovensku.... Na jednom mieste tí najlepší zo všetkých športových hasičských líg na Slovensku... od Sniny po Holíč.. jednoducho neoficiálne Majstrovstvá Slovenska v hasičskom útoku,  to je Slovenský superpohár, súťaž kde si v priebehu jedného dňa  zmerajú sily tí najlepší v rámci SR.

Pre náš tím po úspešnej ligovej sezóne a víťazstve v rámci RHLS, možnosť reprezentovať našu ligu, obec ako aj seba na tomto prestížnom preteku. Pre tento rok sa organizácie SSP 2017 zhostila Západoslovenská hasičská liga a za miesto konania sa určila Obec Kúty, obec na zahorí, takže nám bolo jasne, zacestujeme si teda slušne.

Takže pár tréningov, doladenie techniky, kontrola materiálu, a skoré nočne vstávanie a 5 hodinová cesta na opačný koniec našej vlasti. Všetko sme to zvládli a ráno spolu s ďalšími 83 tímami s odhodlaním na štarte SSP 2017.

Po skvelej sezóne, vysoké ambície, sme v hasičskom športe už pár rokov, konkurenciu sme poznali, vedeli sme od koho čo čakať a kto ma akú formu.  V kútiku duše verili... ak podáme svoj výkon na hranici našej formy - mohlo by to vyjsť. Žiaľ druhá októbrová sobota nám nepriala, oba útoky pekne rozbehnuté, ale žiaľ, na terčoch to tentokrát ako sa povie, z prvej vody nepadlo. Oba útoky dosť prestriekané a sen o prvej päťke na SSP 2017 bol preč. Konečné 15. miesto.... V prvom momente.. veľké sklamanie... vedeli sme, že šanca vôbec zúčastniť sa Superpohára nie je každý rok, musíte dominovať v lige, a RHLS je jedna z najkvalitnejších líg na Slovensku - nie je to ľahké. A vedeli sme, že veľká šanca je preč. Ale je to len šport - a v očiach každého z nás bolo vidieť okrem sklamania aj inú vec... to čo si u týchto chlapov veľmi vážim - to, že do oboch pokusov sme dali maximum. A to je dôležité - pretože ak ste so sebou spokojný vy sám, niekedy je to dôležitejšie ako výsledok.  A každý z nás to spravil... preto týmto chalanom ďakujem.....

Našu obec na SSP 2017 reprezentovali:

Kôš: Radovan Bachorík
Naberač: Rastislav Stromko
Stroj: Dávid Láska
Béčkar: Daniel Skokan
Rozdeľovač: Martin Stromko
Pravý prúd:  Michal Sekucia
Ľavý prúd: Martin Sekucia

Spracoval: Mgr. Martin Stromko- veliteľ  DHZ Śtôla