Zmenšiť textZväčšiť text

Slovenský superpohár 2019 - Púchov 12.10.2019

 06.11.2019

Slovenský superpohár 2019 - Púchov - 12.10.2019

   Október - každoročne vrchol športovej hasičskej sezóny na Slovensku. Mesiac, pre ktorý všetky najlepšie športove hasičské tímy súperili vo svojich ligách s cieľom byť medzi najlepšími a zaistiť si štart na tomto podujatí. Pretek, kde na jednom mieste vidieť to najlepšie z hasičského útoku na Slovensku. Náš tím po celkovom 2. mieste v Regionálnej hasičskej lige Spiš opäť po roku s právom štartu na tejto prestížnej súťaži.

   V roku 2019 sa organizačne zhostili Slovenského superpohára páni zo Slovensko-moravskej hasičskej ligy /SMHL/ - konkrétne hasiči z obce Ihrište a za miesto konania bol zvolený mestský štadión v meste Púchov. Takže, skoré ranné vstavanie, kontrola materiálu a odchod smer Púchov.

   Na Považí nás privítalo príjemné jesenné počasie, ktoré vydržalo počas celého dňa, po organizačnej stránke jeden z najvydarenejších ročníkov, perfektné trate, zázemie pre pretekárov aj divákov, občerstvenie, štartéri z Extraligy ČR, skvelá atmosféra... ozaj krásne zorganizovaná akcia, bez výraznejších problémov.

   Takže čakali nás 2 pokusy, kde sme chceli dokázať že opäť patríme medzi TOP tímy na Slovensku. Po roku 2018  - kde sme na Superpohári skončili na 5. mieste sme verili, že by to mohlo ísť ešte vyššie, forma nebola zlá, bežecky to bolo fajn, vedeli sme že  ak sa to trafí na terčoch, bude to dobre.

   Náš prvý pokus  rozbehnutý fajn, no kúsok sme to nechali na terčoch, výsledný čas 14.78s /LP 14.57s/. Vedeli sme, že toto na prvú päťku stačiť nebude, veď na štarte boli stále tímy ako Brumov, Pavlice, Zbora, Poľný Kesov, či špičkové tímy z východu republiky. Takže rýchla analýza videa, kde sa stala chyba - povedali sme si určité veci a taktika bola jasná... do druhého pokusu naplno - buď to vyjde alebo sa ide domov.

   Druhý pokus - všetko alebo nič - perfektný štart, základňa bez problémov, chalani dali slušnú vodu, takže už to len trafiť na terčoch... výsledný čas 14.48s  /PP 14.26s/, priebežne 3. miesto, no vedeli sme, že asi to na pódium nebude, veď ešte ¾ štartového pola mužov malo svoje pokusy pred sebou. Nakoniec ale ostatní favoriti dosť kazili a my sme sa dlho držali na výslednej 3. priečke, až 8 tímov pred koncom sme spadli na nepopulárnu 4. priečku. Nakoniec teda na SSP 2019 4. miesto - prvé dojmy, kúsok smola, sklamanie, veď od víťazstva nás delilo 0.16s L.. no práve o tomto je súčasný hasičský šport - o stotinách. A byť 4. najlepší na Slovensku určite nie je zlé. Vyrovnali sme naše najlepšie umiestnenie z roku 2012, kde sme taktiež skončili na 4. mieste. Tentokrát sme však boli k TOP  3 najbližšie - 0.4s za tretím tímom. Čo už, všetkým chalanom patrí obrovská vďaka, všetci sme veľmi chceli, no čiara medzi úspechom a sklamaním je v súčasnom športe veľmi tenká - pre nás to bolo nepatrných 16 stotín sekundy. No konkurencia na Slovensku je ozaj v tomto športe veľmi veľká, a každý na SSP chcel vyhrať. Určite však s odstupom času budeme brať 4. miesto na SSP 2019 ako veľký úspech pre našu obec.

Videá oboch pokusov na SSP 2019 tu: /otvoríte podržaním tlačidla Ctrl+ kliknúť ľavým tlačidlom myši/

DHZ Štôla- SSP 2019-1.pokus:

https://www.youtube.com/watch?v=bRV6-HMez6A&list=PLo7jEhj9vXO2GG5py55BXPXa-ZBM_nIl7&index=117&t=0s

DHZ Štôla- SSP 2019-2.pokus:

https://www.youtube.com/watch?v=PNQ88ghILuU&list=PLo7jEhj9vXO2GG5py55BXPXa-ZBM_nIl7&index=118&t=0s

Spracoval Mgr. Martin Stromko- veliteľ DHZ Štôla