Zmenšiť textZväčšiť text

Hasiči rok 2015

 31.12.2015

Sezóna 2015 sa niesla v znamení problémov z predchádzajúceho roka. Po zimnej prestávke sme dokázali stabilizovať káder „A“ tímu, kde sa členom nášho družstva stáva nový prúdar - Michal Sekucia, druhý prúdar alternoval medzi „A“  „B“ tímom, kde štartoval striedavo. Napriek relatívne slušnej príprave na jar sme opäť aj v sezóne 2015 doplatili na problémy pri zostrekoch, opäť tak ako v predchádzajúcej sezónne sa prúdari na väčšine ligových kôl nedokázali zladiť a trafiť otvor v terči v rovnakom čase, čo nás tak ako v sezóne 2015 stálo cenné body. Do toho prišlo niekoľko zranení niektorých členov teamu, pracovné povinnosti, nakoľko všetci členovia sú už pracujúci, a tak sa stávalo že na niektoré preteky bol dosť veľký problém kvalitný súťažný team vôbec zostaviť. Nakoniec sa nám to ale stále podarilo, absolvovali sme kompletný kalendár RHLS - 10 kôl a niektoré naše obľúbené súťaže mimo ligy.

V celkovom hodnotení RHLS v sezóne 2015 nakoniec po relatívne nepresvedčivých výkonoch počas ligovej sezóny, sme obsadili celkovo 5. priečku. Bolo to najhoršie umiestnenie nášho teamu od začiatku pôsobenia v RHLS, avšak treba povedať aj to, že liga sa za posledných 6 sezón kvalitatívne zlepšila, prišli nové mladé a dravé tímy a presadiť sa v tejto konkurencii bolo ozaj náročné. Na druhej strane, nebyť množstva drobných chýb hlavne v koncovej fáze útokov - kde sme si nechali 6 ligových kôl v podstate na terčoch, mohlo to byt na konci veselšie. Čo už - aj takýto je šport - po sezónach keď sme si zvykli ligu vyhrávať teraz 2 po sebe idúce sezóny, kde to jednoducho ako sa povie nešlo.

V konečnom hodnotení RHLS teda výsledná 5. priečka, postup na Slovenský super pohár sa zdal byt opäť pasé, avšak SSP 2015 sa konal pod hlavičkou RHLS v obci Bijacovce, a domáci tím ako organizátor mal zabezpečené automatické právo štartu, preto sa poradie postupujúcich z ligy posúvalo, a tak sme sa napokon aj napriek výslednej 5. priečke a nepostupovému miestu na SSP 2015 mohli predstaviť.  Po relatívne skazenej sezóne vystúpenie v rámci SSP 2015 vcelku slušné, časom 14.61s nakoniec výsledná 14. priečka z 35 najlepších mužských športových teamov v rámci Slovenska. Samozrejme chceli sme viac, no v 2. pokuse aj napriek enormnej snahe všetkých členov teamu po prestreku na ľavom prúde sme už výsledný čas z 1. pokusu neprekonali. Čo sa týka ostatných súťaži spomeniem obľúbený CLIMART cup u našich kamarátov v Oprechticiach na Morave, kde sme si zabehli časom 15.27s pekné 7. miesto a tešili sa z finančnej odmeny. Naša obľúbená nočná súťaž v Bijacovciach aj tento rok veľmi pekný útok, no žiaľ kúsoček sme to vpredu prestrekli a tak časom 14.73s výsledné 4. miesto - zlatý hattrick ešte musel počkať.....

Už po 2x sme usporiadali v našej obci nočnú súťaž, v našom tréningovom areáli, kde sme sa opäť po premiérovom ročníku v r. 2014 snažili prostredie, celkové zázemie súťaže a trať posunúť ešte o stupienok vyššie, čo sa nám myslím si podarilo - a slova uznania od divákov a súťažiacich nás presvedčili o tom, že nočná súťaž u nás pod Tatrami si získava priaznivcov hasičského športu.

Čo sa týka nášho „B“ tímu - mladší chalani tak ako v sezóne 2014 behávali prevažne podtatranskú hasičskú ligu, ktorú sa im v celkovom hodnotení podarilo vyhrať, taktiež sa zúčastnili na niekoľkých súťažiach v rámci RHLS, kde v silnejšej konkurencii športových tímov taktiež nesklamali a podarilo sa im zabehnúť pár pekných výsledkov.

Koniec sezóny tradične na Memoriáli V.I.Lenina v Śirokom Dúle, kde sa oba naše tímy umiestnili v tretej desiatke tímov štartového pola.

Ak by som mal napísať výsledné defilé k sezóne 2015 - sezóna v ktorej všetci členovia nášho teamu ozaj chceli, tréningy boli počas sezóny ozaj na úrovni, pridávali sme si tréning v stredu iba kôli prúdarom, avšak žiaľ, na preteku stále chýbal hlavne na terčoch ten kúsok šťastia pri zostreku. Aj napriek tomu sme mali v talóne jednu zmenu pre sezónu 2016 a preto sme sa do sezóny 2016 všetci tešili, pretože sme dúfali , že po 2 slabších sezónach budeme mať team, ktorý bude opäť útočiť na víťazstvá - ale o tom už v inom článku.......

Našu obec v sezóne 2015 reprezentovali:

DHZ Štôla „A“
Kôš: Radovan Bachorík
Naberač: Rastislav Stromko
Stroj: Dávid Láska
Béčkar: Daniel Skokan
Rozdeľovač: Martin Stromko
Pravý prúd: Michal Sekucia
Ľavý prúd: Martin Mierka

DHZ Štôla „B“
Kôš: Lukáš Džadoň
Naberač: Lukáš Klus
Stroj: Dávid Kurpáš
Bečka: Daniel Skokan
Rozdeľovač: Daniel Kurpáš
Pravý prúd: Tomáš Džadoň
Ľavý prúd: Martin Mierka

Spracoval: Mgr. Martin Stromko - veliteľ DHZ Štôla.