Zmenšiť textZväčšiť text

Slovenský SUPERPOHÁR 2022

 07.11.2022

Slovenský superpohár 2022 – Spišska Belá 8.10.2022

Druhá októbrová sobota je v hasičskom športe každoročne najsledovanejším dňom v roku. Je to deň, kedy sa koná vrchol hasičskej sezóny na Slovensku- Slovenský superpohar. Súťaž, kde sa stretne to najlepšie zo športových hasičských líg, aby na jednom mieste zabojovali o neoficiálny titul Majstra Slovenska v hasičskom útoku.

Po dvojročnej pauze zapríčinenej pandémiou COVID 19, sme boli radi, že Superpohar 2022 je realitou. Ako víťazi Regionálnej hasičskej ligy Spiš pre rok 2022 mal náš tím miestenku na tento prestížny pretek zaistenú, a tak sme mohli opäť po 3 rokoch stať na štarte medzi najlepšími tímami v hasičskom športe na Slovenku.

Superpohár tentokrát v blízkosti domova, organizátorom boli naši dobrí priatelia z DHZ Spišská Belá, preto odpadlo únavné cestovanie cez cele Slovensko, mali sme to ako sa povie na skok.

Krásna slnečná októbrová sobota privítala v Spišskej Belej 51 hasičských tímov , to najlepšie čo športová sezóna 2022 ponúkla. Naše ambície boli vysoké, po 4 mieste na Slovenskom superpohári 2019 v Púchove sme chceli po prvýkrát v histórii dosiahnuť na stupne víťazov. Mali sme za sebou dobru sezónu, vyhrali sme Regionálnu hasičskú ligu Spiš, taktiež  par prestížnych pohárových súťaži na východnom Slovenku, v tíme to klapalo a aj nálada pred štartom bola super- vedeli sme , že mame skvelí tím, už len to ukázať na trati.

Náš prví pokus nebol to, čo sme chceli, po miernom zaváhaní vzadu bol 1 útok pomalý, výsledný čas až 15.56s / LP 15,12s/ bol ďaleko za očakávaním, vedeli sme že na prvú trojku bude treba čas minimálne do 14.20s

Druhí pokus, pokus o všetko, buď to vyjde a náš sen o prvej trojke na SSP bude realitou alebo je koniec, útok zozadu krásne rozbehnutý základňa bez zaváhania, všetci na svojich miestach a je to na prúdaroch, napravo krásnych 13.94s, naľavo 14.10s...Priebežne druhé miesto, 0.9s za najrýchlejším tímom, borcov z Poľného Kesova. Nakoniec to takto aj ostalo, a DHZ Štôla sa stáva neoficiálnym vicemajstrom SR v hasičskom útoku

Prvé dojmy po príchode z trate, kúsok sklamanie, vedeli sme že asi posledná šanca na triumf na tomto prestížnom podujatí sa nepodarí, za pár okamihov nám to však došlo, sme druhým tímom v hasičskom útoku na Slovensku, pre obec z 516 obyvateľmi obrovský úspech. Najlepší výsledok na tomto preteku v histórii nášho športového tímu, na trati ktorú sme dobre poznali z ligových zápolení. Áno, byt 0.9s od víťaza zamrzí, no dnes je hasičský šport o stotinách, a náš tím opäť ukázal že patri k najlepším na Slovensku.

Videá oboch pokusov na SSP 2022 tu: /otvoríte podržaním tlačidla Ctrl+ kliknúť ľavým tlačidlom myši/

DHZ Štôla- SSP 2022-1.pokus:

https://www.youtube.com/watch?v=7_arysWALMI

DHZ Štôla- SSP 2022-2.pokus:

https://www.youtube.com/watch?v=poLV-EvkQKo

Spracoval Mgr. Martin Stromko- veliteľ DHZ Štôla