Zmenšiť textZväčšiť text

Slovenský super pohár Čadca - 13.10.2018

 14.11.2018

   Slovenský super pohár - to najlepšie z celého Slovenska v požiarnom útoku na jednom mieste. Každoročný vrchol športovej hasičskej sezóny na Slovensku. Pretek kde môžu štartovať len najlepší zo svojich líg, súťaž kde len sa dostať chce perfektnú športovú sezónu korunovanú úspechom v lige.

   Náš tím po skvelej ligovej sezóne 2018 opäť po roku na tejto prestížnej súťaži. Ako víťazi Regionálnej hasičskej ligy Spiš / viac o našom triumfe v RHLS nájdete v článku DHZ Štôla - Majster Regionálnej hasičskej ligy Spiš 2018 / sme si zaistili postup na SSP 2018 a vedeli sme, že ani tento rok nebude náš tím chýbať medzi najlepšími.

   Organizátorom SSP 2018 bol DHZ Podvysoká, chlapi, ktorí toho v požiarnom športe dosiahli už ozaj veľa, veď je to najúspešnejší tím v histórii Superpoháru vôbec. Za miesto konania si vybrali futbalové ihrisko v Čadci, preto sme vedeli že po organizačnej stránke by to mal byť ozaj pekne pripravený vrchol sezóny.

   Takže pár tréningov, doladenie vecí, kontrola materiálu a v skorých ranných hodinách cesta do Čadce. Po našom príchode nás privítalo studené, sychravé počasie, ale predpoveď hovorila o krásnom slnečnom dni, a to sa aj splnilo, keď po cca. 9 h ráno vyšlo slniečko a celý deň organizátorom počasie ozaj prialo.

   Takže počasie skvelé, trať nachystaná ozaj veľmi pekne, kvalitný štartéri terče z SDH Kozmice, ktoré merajú Extraligu ČR, takže ozaj kvalita...úvodný nástup a ..začíname....

   86 hasičských tímov mužov a žien, to najlepšie zo Slovenska. Tými ako Pavlice, Brumov, Podvysoká Zbora Stupné....ozaj špička požiarneho útoku z celej SR...

   Náš prvý pokus, žiaľ nevyšiel podľa predstáv - časom 15.08 sme vedeli že toto určite stačiť nebude, na prúdoch to chalani z prvej vody nedali, preto sme si povedali, dáme všetko do pokusu č. 2. Druhý pokus, pekne rozbehnuté, slušná voda no kúsok odrezaná na stroji.....čas 14.53s...vedeli sme že na prvú trojku to nebude.

Nakoniec výsledná 5. priečka. Spočiatku kúsok sklamanie, videli sme že sme mali naviac.

   Ak si to však spätne uvedomíme...byť 5. najlepší mužský hasičský tím na Slovensku je pre našu obec veľký úspech. Preto by som sa chcel chlapom ozaj poďakovať...dali do toho maximum....a vidieť ich sklamanie po 2. útoku keď sme vedeli že chýbal ozaj kúsok a mohli sme  isť ešte vyššie - nás utvrdilo v tom, že Štôla je stále jedným z najlepších športových hasičských tímov na Slovensku....