Zmenšiť textZväčšiť text

Slovenský super pohár 2016

 11.10.2016

V sobotu 8.10.2016 sa naši hasiči z DHZ Štôla zúčastnili vrcholu hasičskej sezóny na Slovensku – Slovenského super pohára 2016.

V histórii nášho zboru sme sa zúčastnili tohto prestížneho preteku v požiarnom útoku už po 7 krát - Slovenský super pohár je súťaž najlepších hasičských družstiev z celého Slovenska - dostať sa na tento pretek nie je ľahké, cesta vedie cez celosezónnu drinu na súťažiach, kde sa na tento pretek musíte kvalifikovať cez ligu. Náš „A“ tím  obsadil v sezóne 2016 v Regionálnej hasičskej lige Spiš celkovo 2. miesto, toto umiestnenie nám zaručilo štart medzi najlepšími tímami v požiarnom útoku z celého Slovenska.

Slovenský super pohár sa v roku 2016 konal v obci Poľný Kesov v okrese Nitra. Takže sme si aj slušne zacestovali, posledné 3 týždne pred týmto pretekom sme sa ešte snažili doladiť posledné detaily nášho tréningu, trénovali sme 2x týždenne a chlapi na sacej strane si ešte pridávali zvlášť tréning v stredu  tak, aby sme sa v tejto konkurencii nestratili.  Tím bol vyskladaný veľmi dobre, čo ukázali aj výsledky ligových súťaží a aj výsledky rôznych iných pretekov , kde sa nám v tejto sezóne darilo. Preto aj očakávania z vrcholu sezóny 2016 boli značné - trúfali sme si pobiť sa o prvé miesta aj s tými najlepšími v rámci Slovenska.

V nitrianskom kraji nás privítalo  na toto ročné obdobie pekné, no relatívne chladné ráno, štartovali sme hneď na začiatku so štartovým číslom 6. V prvom pokuse, ktorý bol rozbehnutý veľmi pekne sme zaváhali na ľavom prúde a následne nám roztrhlo hadicu C od rozdeľovača, čo znamenalo neplatný pokus. Keďže Super pohár sa beží na 2 pokusy, vraveli sme si s chalanmi - nič sa nedeje do 2. pokusu dáme maximum. Druhý pokus opäť rozbehnutý veľmi slušne, výsledný čas sa zastavil na hodnote 14,37s,  čo nás v priebežnom poradí posunulo na 3. priečku, avšak po nás sa na svoje druhé pokusy chystala ešte veľká skupina favoritov... Nakoniec sme s výsledným časom 14,37s. obsadili v konkurencii 39 najlepších hasičských športových tímov z celého Slovenska výsledné 6. miesto.

Prvé dojmy po preteku cestou domov - kúsok sklamanie , tento tím sme mali v sezóne 2016 vyskladaný  ozaj kvalitne , príprava na SSP bola taktiež veľmi dobrá - verili sme si do prvej trojky - žiaľ, požiarny šport dnes je o stotinách sekundy a tentokrát nám na víťazstvo chýbalo 0,52s. Aj taký je požiarny šport, aj malé zaváhanie vás stojí  víťazstvo. S odstupom pár dní je však treba hodnotiť tento výsledok ako úspech, sme mala obec s obmedzeným množstvom financií, úzkou členskou základňou, a byť 6. na Slovensku je pre našu malú obec určite úspech, ani v konkurencii tých najlepších z celého Slovenska sme sa nestratili.

Našu obec na tomto prestížnom preteku reprezentovali:

Kôš: Radovan Bachorík
Naberač: Rastislav Stromko

Bečka: Matej Tomaľa- výpomoc z DHZ Reľo
Rozdeľovač: Martin Stromko
Ľavý prúd: Michal Sekucia
Pravý prúd: Martin Sekucia

Za podporu patrí poďakovanie starostovi obce p. Martinovi Hajkovi a Obci Štôla a všetkým tým, ktorí nás v sezóne 2016 podporili.    ĎAKUJEME.

Spracoval: Mgr. Martin Stromko - veliteľ DHZ Štôla